Integracje z oprogramowaniem i sprzętem

Dane z zewnątrz

Integracje z zewnętrznymi aplikacjami

Integracja z zewnętrznymi aplikacjami znacząco zwiększa funkcjonalność tworzonego przez nasz oprogramowania.

Nasze systemu mogą integrować się na wiele różnych sposobów, nawet jeżeli na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe. Tworzyliśmy systemy które pobierają dane bezpośrednio z baz danych programów jak i korzystaliśmy z dedykowanych systemów API.

Przykładowo w systemach klasy CRM możemy pobierać informacje na temat magazynu oraz sprzedaży bezpośrednio z systemu księgowego, dzięki temu dział handlowy posiada aktualne dane firmy. Dział handlowy na co dzień pracuje w naszym systemie, który oferuje im większą funkcjonalność niż systemy księgowe. Pozyskane dane możemy w ograniczony sposób przedstawić klientom na Państwa stronie internetowej (np. cenniki czy stany magazynowe dostępne po zalogowaniu dla wybranych klientów).

W wielu projektach uruchamiamy moduły do importu / eksportu danych poprzez pliki CSV, które są obsługiwane przez popularny program Excel.

Integracje z urządzeniami oraz sprzętem

Aplikacje webowe mogą integrować się nie tylko z zewnętrznym oprogramowaniem. Posiadamy również rozwiązania umożliwiające integracje z różnymi urządzeniami - z systemami GPS czy kolektorami danych. Przy tego typu integracjach współpracujemy z firmą, która specjalizuje się w branży AutoID, dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować kompleksową usługę.

Dzięki używaniu technologii C# oraz Xamarin jesteśmy w stanie zintegrować dowolne urządzenie podłączone do systemu Windows, bądź dowolne urządzenie mobilne działające na systemie Android.

Moduły integracyjne rozszerzają zastosowanie naszych aplikacji webowych w sposób praktycznie nieograniczony. Dzięki nim aplikacja, która uruchomiona jest na serwerze poza firmą może korzystać z danych wysyłanych przez urządzenia lokalne. Na komputerze z systemem Windows jesteśmy w stanie integrować praktycznie dowolne urządzenia takie jak czytniki kodów kreskowych, RFID, aparaty fotograficzne. Natomiast dzięki technologii dla systemu Android możemy aplikacje webowe integrować z telefonami komórkowymi, tabletami oraz różnymi koolektorami danych.

Taka integracja najczęściej polega na przekazywaniu odpowiednich danych przez zewnętrzne urządzenie do aplikacji webowej, bądź stworzenie mobilnego modułu ze ściśle określoną funkcjonalnością (np. system wspomagający magazyn na kolektory danych).

Systemy API

Tworzymy również systemy API, dzięki którym zewnętrzne oprogramowanie może korzystać z zasobów posiadanych przez nasze bazy danych czy umożliwiające korzystanie z pewnych funkcjonalności aplikacji. Takim przykładem jest moduł wystawiania faktur, który otrzymuje dane z zewnętrznego systemu, przetwarza żądanie i wysyła SMS z linkiem do faktury bezpośrednio na numer telefonu klienta.

Przykładowe integracje

Asseco WAPRO (WF-Mag)

Z programu magazynowo-księgowego WAPRO jesteśmy w stanie dokonać jednostronnej synchronizacji (odczyt danych) tak aby pobrać potrzebne dane do tworzonej przez nas aplikacji. Synchronizacja odbywa się praktycznie w czasie rzeczywistym, opóźnienia wynoszą w okolicach 1-2 minut. Z bazy danych programu jesteśmy w stanie pobrać dowolne dane (na przykład: klientów, towary, sprzedaż, zakup, zamówienia, dokumenty magazynowe).

Microsoft Dynamics NAV

Podobnie jak w przypadku programu WAPRO nasz system synchronizacji działa jednostronnie oraz w czasie rzeczywistym. Z bazy danych programu synchronizujemy dowolne dane (na przykład: klientów, towary, zamówienia, dane kontaktowe do klientów). Moduł synchronizacyjny działa na serwerze raz z programem Microsoft Dynamics NAV, a wszelka komunikacja jest odpowiednio zabezpieczona i szyfrowana.

iFirma, wFirma

Z aplikacjami iFirma, wFirma integrujemy się w dwie strony - możemy zarówno pobierać dane z programu księgowego jak i korzystać z funkcjonalności aplikacji ifirma/wfirma z poziomu tworzonego przez nas oprogramowania. Dzięki temu możemy na przykład wystawiać faktury w zautomatyzowany sposób.

Google Maps, OpenStreetMaps

Zintegrowane mapy w aplikacji w znaczący sposób zwiększa czytelność przedstawianych danych które oparte są na położeniu obiektów na mapach. Oprócz samego wyświetlenia położenia, możemy dokonywać obliczeń odległości między obiektami, wyszukiwać adresy w sposób zautomatyzowany.

Google Drive

Usługi dysków w chmurach umożliwiają współdzielenie plików między użytkownikami. Nasze moduły integracyjne pozwalają na dowolne operacje na plikach umieszczonych w chmurach.

SMS API

SMS jest obecnie najlepszą formą szybkiej komunikacji z użytkownikami, wysyłając SMS z poziomu aplikacji mamy dużą większą pewność, że odbiorca odczyta widomość niż zwykłego emaila. Korzystając z zewnętrznych bramek możemy w dowolny sposób automatyzować wysyłkę krótkich wiadomości, używając ich np. do ważnych powiadomień.

© KwiatNET - dedykowane aplikacje webowe oraz rozwiązania IT dla biznesu.


Wszelkie logotypy należą do ich właścicieli i są użyte wyłącznie w celach informacyjnych. Przedstawiona oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 KC.

Ta strona używa technologii cookies w celu tworzenia statystyk oglądalności.